Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bezpieczne letnie wieczory - jak wybrać odpowiednią lampę owadobójczą? 0
Bezpieczne letnie wieczory - jak wybrać odpowiednią lampę owadobójczą?

 

Jak działa ukąszenie komara? Przyczyna swędzenia po ugryzieniu

Komary wstrzykują swoją ślinę w skórę człowieka podczas gryzienia. W ślinie tej znajdują się substancje chemiczne, takie jak antykoagulanty, które pomagają komarowi pobierać krew. Jednym z efektów ubocznych tych substancji jest reakcja alergiczna organizmu człowieka, co prowadzi do zaczerwienienia i świądu skóry w miejscu ukąszenia. To właśnie dlatego, gdy komar ugryzie, odczuwamy silne swędzenie - jest to reakcja obronna naszego organizmu na obecność nieznajomej substancji.

Lampa owadobójcza świetlówkowa 2x15W - POLUX

Cena brutto: 109,64zł

Sprawdź oferte

 

Jak złagodzić skutki ugryzienia komara? Sprawdzone sposoby na swędzenie i ból skóry

Ugryzienia komarów to jedna z najczęstszych uciążliwości, jakie spotykają nas w okresie letnim. Choć same w sobie nie są groźne dla zdrowia, to powodują silne swędzenie i zaczerwienienie skóry, co może wpłynąć na nasz komfort i jakość snu. Oto kilka sposobów, jak poradzić sobie z ugryzieniem komara:

  • Nie drap skóry - swędzenie może być bardzo uciążliwe, ale drapanie tylko pogarsza sytuację. Drobne rany, jakie powstają na skórze, mogą zainfekować się bakteriami, co tylko pogorszy sytuację.

  • Schładzaj skórę - zimny kompres na skórze może pomóc zmniejszyć obrzęk i swędzenie. Można zastosować kostki lodu owinięte w ręcznik lub chłodne opakowanie z lodem.

  • Użyj maści lub żelu - w aptece można kupić wiele specjalistycznych produktów, które łagodzą swędzenie i ból spowodowane ugryzieniem komara. Warto zwrócić uwagę na produkty zawierające substancje łagodzące skórę, takie jak aloes lub mentol.

  • Zwróć się do lekarza - w przypadku, gdy swędzenie jest bardzo silne lub pojawiają się dodatkowe objawy, takie jak ból czy gorączka, warto udać się do lekarza. Może to być objaw reakcji alergicznej na ślinę komara lub infekcji skóry.

Ugryzienie komara może być bardzo uciążliwe, ale dzięki powyższym wskazówkom można złagodzić jego skutki. Najlepiej jednak zapobiegać ugryzieniom poprzez stosowanie repelentów i używanie środków ochrony na przykład lampy owadobójcze.

Lampy owadobójcze - skuteczna ochrona przed uciążliwymi insektami

Owady, które latają wokół naszego domu, ogrodu lub tarasu, mogą zepsuć nawet najlepszy dzień spędzony na zewnątrz. Mogą nie tylko irytować nas swoim bzyczeniem, ale również ukąsić nas i powodować swędzenie i ból. Dlatego właśnie lampy owadobójcze są tak ważne w dzisiejszych czasach. Dzięki nim możemy cieszyć się spokojnymi letnimi wieczorami bez uciążliwych insektów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak działają lampy owadobójcze i jakie są ich zalety.

Jak działa lampa owadobójcza świetlówkowa? Skuteczne rozwiązanie na pozbycie się owadów z pomieszczeń

Lampa owadobójcza świetlówkowa działa na zasadzie przyciągania owadów do źródła światła. Urządzenie składa się z rurki fluorescencyjnej emitującej ultrafioletowe światło oraz siatki lub tacki, na której zbierają się martwe owady.

Ultrafioletowe światło emitowane przez lampę przyciąga owady, zwłaszcza nocne owady, takie jak muchy, komary, meszki czy ćmy. Owady po wpadnięciu w polu działania lampy zostają zelektryzowane i przyciągają się do siatki lub tacki, gdzie giną.

Lampy owadobójcze świetlówkowe są skutecznym sposobem na pozbycie się owadów z pomieszczeń, jednak nie stanowią całkowitej ochrony przed nimi. Urządzenia te są również stosowane w miejscach pracy, takich jak kuchnie, magazyny, sklepy, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się szkodników i zapewnić higieniczne warunki pracy.

Podsumowanie:

Jednak aby wieczory letnie były naprawdę przyjemne, warto zastosować dodatkowe sposoby na zabezpieczenie się przed uciążliwymi owadami. Przede wszystkim należy pamiętać o stosowaniu repelentów na skórę, zwłaszcza gdy przebywamy na zewnątrz. Repelenty zawierające DEET są najskuteczniejsze w odstraszaniu komarów, ale warto również szukać produktów z naturalnymi składnikami, takimi jak olejek z lawendy czy cytrynowy.

Innym sposobem na ochronę przed owadami jest stosowanie siatek na oknach i drzwiach, które zapobiegają ich wnikaniu do wnętrza pomieszczeń. Warto również pamiętać o unikaniu przebywania w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie komary rozmnażają się.

Podsumowując, lampa owadobójcza świetlówkowa stanowi skuteczne narzędzie w walce z uciążliwymi owadami, ale nie jest to jedyny sposób na ochronę przed nimi. W okresie letnim warto zastosować dodatkowe środki, takie jak repelenty i siatki na oknach, aby cieszyć się letnimi wieczorami bez uciążliwych insektów.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia 530 190 180
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl