U Nas BlackFriday cały rok ! 0
U Nas BlackFriday cały rok !

Black Friday - Wielkie oszustwo.

Wielu z Was mogło się spotkać z promocjami sięgającymi nawet 80% w Czarny Piątek.

Skąd jego specyficzna nazwa? Czym różni się Black Friday od Cyber Monday? Jakimi sposobami z okazji Czarnego Piątku kuszą nas centra handlowe i sklepy internetowe? - o co właściwie w tym wszystkim chodzi? Dowiedz się z poniższego artykułu.

czytaj całość »
Dlaczego lepiej wybrać przekaźniki półprzewodnikowe? 0
Dlaczego lepiej wybrać przekaźniki półprzewodnikowe?

Przekaźniki

to proste urządzenia przełączające, które służą do sterowania urządzeniami elektrycznymi dużej mocy za pomocą sygnałów małej mocy. Pod względem funkcjonalności przekaźniki elektromechaniczne i przekaźniki półprzewodnikowe zachowują się podobnie. Różnica w tym, że przekaźniki półprzewodnikowe nie potrzebują ruchomych części aby otworzyć lub zamknąć styki w obwodzie.

Przekaźniki półprzewodnikowe

są często określane jako produkt reklamowy przemysłu półprzewodnikowego. Wykorzystują one elektryczne i optyczne właściwości półprzewodników, takich jak triody dla prądu zmiennego (TRIAC), prostowniki sterowane silikonem (SCR) oraz przełączające wyjścia tranzystorowe, do realizacji funkcji izolowania i przełączania między wejściem a wyjściem.

czytaj całość »
Energooszczędność w Twoim domu, sprawdzone sposoby ! 0
Energooszczędność w Twoim domu, sprawdzone sposoby !

Sprawdzone sposoby na energooszczędność Twojego domu

Czym nazywamy energooszczędność? Sprawdź ofertę naszej Hurtowni elektrycznej.

Zanim przejdziemy do zagadnienia tematu, zastanówmy się, czym jest energooszczędność. Powiedzenie „więcej za mniej” pasuje tu idealnie - mawiamy, że coś jest energooszczędne, gdy zużyje mniej energii do wykonania swojego zadania, niż inne urządzenia tego typu. Podsumowanie: Aplikując energooszczędne rozwiązania w domu, zmniejszysz ilość zużywanej energii, którą on pochłania. Efekt? jest logiczny, znaczny spadek opłat za prąd!.

czytaj całość »
Inteligentne ozdoby świąteczne 0

Tradycja połączona z nowoczesnością.

 

Tego roku na Gwiazdkę będzie nie tylko świątecznie, ale również inteligentnie. Ponieważ w dzisiejszych czasach nawet łańcuchy świetlne podłączone są do sieci - poprzez smartfon. I w ten sposób sterowane za pomocą aplikacji. Co pozwala nam wykreować piękne koncepcje iluminacyjne. Wszystkie informacje dodać do tradycyjnych ozdób trochę pojęcia SMART w tym artykule.

czytaj całość »
Niezbędne narzędzia do zaprasowywania - Praska do kabli 0
Niezbędne narzędzia do zaprasowywania - Praska do kabli

Narzędzia które znajdziecie w ofercie asortymentowej Haupa gwarantują długotrwałe i niezawodne połączenia. Połączenie które otrzymamy za pomocą odpowiednio dobranych prasek do  kabli ręcznych, hydraulicznych lub pneumatycznych. Do zaciskania końcówek i złączek o mniejszych średnicach producent zaleca praski ręczne, lub pneumatyczne rozwiązanie stacjonarne. W przypadku większych średnic końcówek i złączek zalecane jest użycie hydraulicznych prasek wyposażonych w matryce zaciskowe.

czytaj całość »
Czym się wyróżnia dom inteligentny? oraz jakie daje korzyści. 0
Czym się wyróżnia dom inteligentny? oraz jakie daje korzyści.

Inteligentny dom – sporo się o nim teraz mówi, ale co to tak właściwie oznacza? Co można sprawić, by Nasz dom stał się z technologicznego punktu widzenia inteligentny i jakie korzyści to za sobą niesie ? Jakie urządzenia zaliczają się na inteligentny dom ? Czas odpowiedzieć na pytania z tego temat.

Wyposażamy nasze domy w najnowocześniejsze urządzenia – innowacyjny sprzęt AGD, płaskie wielkie telewizory i systemy audio z kinową jakością. W dalszym ciągu jednak często korzystamy z tych dobrodziejstw w tradycyjny, nie bardzo efektywny i efektowny sposób. Trzeba być świadomym, że nowoczesny dom to dom inteligentny.

Ten artykuł objaśni Ci:

  • Inteligentny dom – co to znaczy?
  • Z czego składa się inteligentny dom 
  • Inteligentny dom – Jak działa?
  • Jakie korzyści, z rozwiązań inteligentnego domu?
czytaj całość »
Jaki pilot do bramy ? oraz czym się kierować przy jego wyborze. 0
Jaki pilot do bramy ? oraz czym się kierować przy jego wyborze.

Większość nowo wybudowanych domów lub osiedle strzeżone posiada zdalnie sterowane bramy. Automatyka bram stała się już w większości przypadków standardem i wiele osób nie wyobraża sobie bez nich życia.

Sterowanie bramą zdalnie przy użyciu pilota zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo dla użytkownika.

 

czytaj całość »
Jak wybrać grzejnik elektryczny łazienkowy? 0
Jak wybrać grzejnik elektryczny łazienkowy?

Jaki grzejnik elektryczny wybrać na sezon grzewczy 2022/2023?

Niestabilna sytuacja na rynku energetycznym sprawia, że przyszły sezon grzewczy może być cięższym niż dotychczasowe. Dlatego warto zadbać o to, by w domu mieć min. zastępcze źródła ciepła: podstawowe ogrzewanie np. gazowe i dodatkowy grzejnik elektryczny. Dziś pokażemy najwydajniejsze grzejniki elektryczne, na które warto zwrócić uwagę oraz zastanowimy się, jaki grzejnik elektryczny wybrać do łazienki.

 

czytaj całość »
Ogrzewanie domu prądem - koszty / opinie 0
Ogrzewanie domu prądem - koszty / opinie

Prąd elektryczny to rozwiązanie, które odznacza się największą wygodą użytkowania. Jest też najdroższe w eksploatacji. Koszt ogrzewania elektrycznego będzie zróżnicowany ze względu na lokalizację - zakład energetyczny obsługujący dany teren nalicza własną opłatę oraz taryfę, z której będziemy korzystać. Na koszt ogrzewania elektrycznego składa się zakup urządzeń oraz przygotowanie instalacji (większa moc przyłączeniowa do domu) oraz ceny paliwa, czyli w tym przypadku prądu. Jak zawsze w kwestii ogrzewania, ważną składową wpływającą na efektywność, a tym samym kształtującą koszty, jest dobra izolacja budynku. Porównanie kosztów ma charakter poglądowy i może się różnić ze względu na położenie budynku, ilość osób zamieszkujących dom, a także tryb życia (ile nas nie ma w domu). Ważne jest również zarządzanie ogrzewaniem, a najlepsze efekty osiąga się stosując sterowniki dedykowane do danej instalacji.

czytaj całość »
Remont w mieszkaniu? Sprawdź jak przygotować się do remontu oraz jak po nim posprzątać! 0
Remont w mieszkaniu? Sprawdź jak przygotować się do remontu oraz jak po nim posprzątać!

Czy remont w mieszkaniu można przeżyć szybko i bez niszczenia nieremontowanych powierzchni? To pytanie zadaje sobie większość osób, które planują wyremontowanie mieszkania. Często odpowiedź jest negatywna, a remont danego pomieszczenia wiąże się z dużym chaosem w całym mieszkaniu. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie i nie ponieść strat a także aby szybko doprowadzić je do stanu używalności po remoncie. Skuteczne sposoby sprzątania po remoncie i zabezpieczania wnętrz prezentujemy poniżej.

czytaj całość »
Klasy oświetleniowe opraw 0
Klasy oświetleniowe opraw

Oprawy oświetleniowe możemy podzielić na 5 klas w zależności od kierunku padania strumienia świetlnego, a w zasadzie od stosunku tych kierunków. W określeniu klasy oprawy brane są dwa strumienie świetlne: górny i dolny. Strumień dolny pada bezpośrednio na powierzchnię, natomiast górny odbija się od sufitu.

czytaj całość »
Jak uchronić nasz dom przed włamaniem 0
Jak uchronić nasz dom przed włamaniem

Poszukiwania rozwiązań zabezpieczających naszą nieruchomość przed włamaniem czy też zabezpieczeń otaczającej je posesji zazwyczaj rozpoczynamy przy budowie domu lub też w sytuacji, gdy padniemy ofiarą jakiegoś niepożądanego zdarzenia, które nas dotkliwie zaboli.

czytaj całość »
Żarówki LED symbolem nowych standardów w branży oświetleniowej 0
Żarówki LED symbolem nowych standardów w branży oświetleniowej

Początkowo, bo w 1962 roku, pojawiły się diody z technologią LED i były zarezerwowane dla kierunkowskazów i urządzeń elektronicznych (wskaźnik czuwania w sprzęcie AGD, wskaźnik pracy urządzeń elektrycznych itp), Następnie dla znaków drogowych i miejskich (znaki drogowe, sygnalizacja świetlna itp). Technologia LED jednak bardzo szybko się rozwinęła.

czytaj całość »
Czujki systemów alarmowych i ich opis 0
Czujki systemów alarmowych i ich opis

Wyróżnić możemy wiele rodzajów czujek, które spełniają bardzo ważną rolę w całym systemie alarmowym. Najmniej skomplikowane, magnetyczne sygnalizują otwarcie lub wyważenie okien oraz drzwi. Kiedy załącza się alarm? Alarm załącza się, kiedy magnes na skrzydle okna traci kontakt ze znajdującym się na ościeżnicy kontaktronem.

czytaj całość »
Jak wybrać najlepsze oprawy sufitowe do domu? 0
Jak wybrać najlepsze oprawy sufitowe do domu?

Większość nowoczesnych domów jest wyposażona fabrycznie w oprawę sufitową na środku każdego pomieszczenia. Jaki rodzaj lamp sufitowych jest najlepszy? Lampy ze szklanymi kopułami stały się plagą, a budowniczowie i majsterkowicze odnawiają je wszędzie. Przy wszystkich dostępnych obecnie unikalnych i kreatywnych projektach lamp sufitowych nie ma powodu, aby używać zwykłej lampy kopułkowej.

czytaj całość »
Grzejniki przenośne – czy warto zakupić? 0
Grzejniki przenośne – czy warto zakupić?

Wraz z nastaniem jesiennych chłodów coraz częściej myślimy o kupieniu przenośnego grzejnika. Zastosowanie takiego urządzenia ma wiele zalet – stanowi ono jeden z najwygodniejszych i niedrogich sposobów na utrzymanie we wnętrzu domu przyjemnego ciepła. Ogrzewacz elektryczny czy piecyk opalany naftą to szybkie źródło ciepła tam, gdzie trzeba i wtedy, kiedy trzeba.

czytaj całość »
Blog kategorie
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 530 190 180
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl