Aparatura elektryczna

Czym jest aparatura elektryczna?

Aparatura elektryczna służy do rozdziału energii elektrycznej w obiekcie oraz stanowi podstawę wyposażenia każdego domu, mieszkania, biura czy innego obiektu użytkowego. Aparaty elektryczne zapewniają nam komfort oraz bezpieczeństwo, dzięki zaawansowanej technologii. Ponadto, nasze wyłączniki sprawują kontrolę nad różnymi urządzeniami, dzięki czemu ograniczają potrzebę kontaktu z innymi urządzeniami, chroniąc nasze życie.

W naszej hurtowni znajdziesz przekaźniki i wyłączniki – przekaźniki czasowe, przekaźniki bistabilne, automaty schodowe, liczniki energii elektrycznej, sterowniki, osprzęt siłowy oraz wiele innych.

Dzięki naszej ofercie aparatury elektrycznej będziesz miał kontrolę nad swoim domem, począwszy od sprawdzenia parametrów instalacji elektrycznej, regulacji temperatury do sterowania oświetleniem na posesji lub kontroli poziomu cieczy.

 

Co to jest aparatura kontrolno-pomiarowa

Służy przede wszystkim do mierzenia zużycia energii elektrycznej w domu. Głównymi urządzeniami pomiarowymi są liczniki energii elektrycznej, dzięki którym można monitorować i kontrolować poziom zużytego prądu oraz odkreślić wysokość rachunku za prąd.

Spośród aparatury modułowej polecamy:

  • Licznik energii elektrycznej jednofazowy cyfrowy – posiadamy również licznik w wersji trójfazowej do mierzenia zużycia energii elektrycznej.
  • Automat zmierzchowy z wewnętrznym czujnikiem światłoczułym – przeznaczony do automatycznego sterowania oświetleniem w zależności od pory dnia.
  • Gniazdo siłowe podtynkowe – które świetnie sprawdzi się w warsztatach, zakładach lub garażach.

Aparatura sterownicza i przełączeniowa

Aparatura sterownicza odpowiada za automatyczne zarządzanie instalacja elektryczną oraz włączenie i wyłączanie odbiorników elektrycznych w pomieszczeniach. Automatyczne sterowanie urządzeniami znacznie poprawia komfort życia.

 W skład aparatury sterowniczej wchodzą:

  • Automat schodowy do sterowania oświetleniem – stosowany na klatkach schodowych, bądź korytarzach w celu oświetlenia obiektu przez określony czas.
  • Automat schodowy z czujnikiem ruchu – inteligentne urządzenie wykrywające ruch i włączające automatycznie oświetlenie.
  • Automat zmierzchowy z sondą – znajduje swoje zastosowanie w oświetlaniu ulic, parków czy parkingów. Dzięki zastosowaniu sondy zewnętrznej oświetlenie jest załączane automatycznie o zmierzchu i wyłączane o świcie.

Aparatura zabezpieczająca zabezpiecza przed przeciążeniami, przegrzaniami i zwarciami instalacji oraz urządzeń elektrycznych, zapewniając wysokie poczucie bezpieczeństwa domowników. Stosowana jest w mieszkaniach, biurach lub budynkach użyteczności publicznej.

Czujniki i przełączniki faz stosowane są w celach zabezpieczenia silników elektrycznych, które są zasilane z sieci trójfazowej przed zniszczeniem. Czujniki uniemożliwiają ponowne uruchomienie silnika w sytuacja zmiany kolejności faz, gdy fazy wrócą na właściwą kolejność silnik zostaje ponownie uruchomiony.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w całości. W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego, bądź telefonicznego z naszym działem obsługi.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 530 190 180
Darmowa dostawa
Kup więcej i oszczędzaj!
Darmowa dostawa (299złotych) już od 299zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl