Fotowoltaika

Falownik SUN2000-5KTL-M1-HC Huawei Falownik SUN2000-5KTL-M1-HC Huawei
Producent: HUAWEI
Cena brutto: 6 893,22 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Falownik 8.8KTLX-G3 WIFI DC-SWITCH SOFAR Falownik 8.8KTLX-G3 WIFI DC-SWITCH SOFAR
Producent: SOFAR
Cena brutto: 5 265,77 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Falownik SOLPLANET ASW3000-T SOLPLANET Falownik SOLPLANET ASW3000-T SOLPLANET
Producent: SOLPLANET
Cena brutto: 3 314,26 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Falownik SUN2000-10KTL-M1 Huawei Falownik SUN2000-10KTL-M1 Huawei
Producent: HUAWEI
Cena brutto: 9 616,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Falownik SUN2000-5KTL-M1 Huawei Falownik SUN2000-5KTL-M1 Huawei
Producent: HUAWEI
Cena brutto: 6 432,03 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Falownik SUN2000-6KTL-M1 Huawei Falownik SUN2000-6KTL-M1 Huawei
Producent: HUAWEI
Cena brutto: 7 130,75 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Falownik SUN2000-8KTL-M1-HC Huawei Falownik SUN2000-8KTL-M1-HC Huawei
Producent: HUAWEI
Cena brutto: 8 509,95 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Instalacja fotowoltaiczna

jest urządzeniem, które pozwala na wytwarzanie energii elektrycznej z wykorzystaniem promieniowania słonecznego. Zjawisko fotowoltaiczne opiera się na wzbudzaniu elektronów zlokalizowanych w ogniwie fotowoltaicznym, które tworzą przerwę energetyczną i powodują powstanie prądu elektrycznego.

Istnieją dwa rodzaje instalacji fotowoltaicznych - on-grid i off-grid. Instalacja on-grid jest najbardziej popularna i polega na podłączeniu instalacji PV do sieci elektroenergetycznej. Dzięki temu możliwe jest oddawanie nadwyżek wytworzonej energii do sieci oraz pobieranie jej w momencie zwiększonego zapotrzebowania. Jednak w tym systemie jest uzależnienie od operatora sieci, a nadwyżka energii jest zmniejszona o 20-30% z powodu stosowanych opustów.

Instalacja off-grid nie jest podłączona do sieci elektroenergetycznej i dlatego nie jest uzależniona od operatora. W takim systemie energia jest magazynowana w akumulatorze i może być wykorzystywana w razie awarii dostaw energii. Jednak w tym systemie nie jest możliwe oddawanie nadwyżek energii do sieci.

Podsumowując, instalacja fotowoltaiczna to efektywny sposób na wytwarzanie energii elektrycznej z wykorzystaniem promieniowania słonecznego. Istnieją dwa rodzaje instalacji - on-grid i off-grid, każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli fotowoltaicznych, akumulatorów, falownika i przewodów. Można wybrać system on-grid, off-grid lub hybrydowy. Panel fotowoltaiczny może być polikrystaliczny lub monokrystaliczny i może być montowany na dachu, na gruncie lub na solar-trackerze. Falownik jest sercem układu i przetwarza prąd stały na prąd zmienny wykorzystywany do zasilania urządzeń domowych. Wada instalacji fotowoltaicznej to wysokie koszty akumulatorów, które należy wymieniać okresowo.

 

W celu ochrony instalacji fotowoltaicznych w projektowanych obwodach AC, stosuje się wyłączniki nadmiarowoprądowe jednopolowe lub trójpolowe z charakterystyką C i odpowiednimi prądami znamionowymi (FG), aby zaspokoić potrzeby instalacji. Wszystkie niezbędne elementy aparatury modułowej są umieszczane w rozdzielnicach montowanych w obudowach pod-lub-natynkowych.

Bezpieczne wykonanie instalacji odgromowej jest bardzo ważne dla każdej instalacji fotowoltaicznej. Chroni nieruchomość i instalację przed niepożądanymi skutkami wyładowań atmosferycznych, zapewniając zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników.

Finalnym etapem inwestycji w instalację fotowoltaiczną jest odpowiednie opomiarowanie, które jest zapewnione przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD). Po zgłoszeniu instalacji i podpisaniu stosownej umowy, OSD dokonuje przyłączenia instalacji PV do sieci energetycznej i instaluje układ pomiarowo-rozliczeniowy w postaci elektronicznego dwukierunkowego licznika energii elektrycznej u odbiorcy (prosumenta).

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 530 190 180
Darmowa dostawa
Kup więcej i oszczędzaj!
Darmowa dostawa (299złotych) już od 299zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl